Wieczna burza / wystawa malarstwa Marty Bystroń + finisaż
Wieczna burza / wystawa malarstwa Marty Bystroń + finisaż

Wieczna burza / wystawa malarstwa Marty Bystroń + finisaż

W Pierwsze dwa weekendy lipca 2021 można oglądać wystawę malarstwa Marty Bystroń w galerii Art Sułek Space. Na zakończenie odbędzie się finisaż: 13 lipca o godz. 19.00 na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

czas: pierwsze dwa weekendy lipca 2021, godz. 12.00–19.00
miejsce: galerii Art Sułek Space, Centrum Praskie Koneser, pl. Konesera 2, Warszawa

O autorce:

Od autorki: „Moja potrzeba twórcza wynika głównie z potrzeby komunikacji. Słowa nie dość celnie opisują pewne sfery. Język i próby porozumienia uważam za niedoskonałe. Bywają przyczyną frustracji i poczuciem osamotnienia. Malowanie w wielu przypadkach wydaje mi się celniejsze, przy czym obraz wcale nie musi być celnie odczytywany. Już samo stworzenie obrazu jest dla mnie satysfakcjonujące. Przekaz zostaje uwolniony i utrwalony.

Marta Bystroń, artystka wizualna. Tworzy obrazy, ilustracje, projekty graficzne (projekty dla m.in. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Dobra Wola). Twórczość malarska to symboliczne przedstawienia kobiet i dziewcząt w sennej, baśniowej atmosferze. Autorka publikacji niezależnych z ilustracjami: Little sister, black.coffee.black.humor i Obrazek na dziś.

W 2016 uzyskała dyplom licencjacki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów.

Publikacje internetowe:
Obrazek na dziś – seria humorystycznych ilustracji publikowanych na facebooku
black.coffee.black.humor – seria rysunków publikowanych na instagramie