Kawa musi być czarna, a czekolada musi być gorzka – wystawa Marty Bystroń
Kawa musi być czarna, a czekolada musi być gorzka – wystawa Marty Bystroń

Kawa musi być czarna, a czekolada musi być gorzka – wystawa Marty Bystroń

Na wystawie Marty Bystroń zobaczymy nowe obrazy, które powstawały w grudniu 2023 i styczniu 2024. Są to małe, kameralne formaty, które zmuszają do podejścia bliżej. Oprócz nowych prac pojawi się również obrazów z 2023.

Sztuka i tworzenie mają dla mnie ogromne znaczenie. Definiują moje życie. Tworzę codziennie, zapisuję – w formie rysunkowej lub malarskiej swoje emocje, to co mnie spotyka, to co czuję – przerabiam na zapis wizualny. Wydobywam. Nie mogę przestać, nie chcę przestać i nie umiem przestać.

Myślę obrazami, czuję kolory, dotykam farb, zamalowuję, zakolorowuję, zarysowuję stronice szkicowników i wtedy dopiero czuję i osiągam pewność, że jestem na właściwym miejscu. Czas staje się uporządkowany, serce się uspokaja, ogarnia mnie spokój.

Możliwość malowania traktuję jako przywilej i dar. Dzięki sztuce możemy czuć więcej i uwrażliwiać się na ludzi i ich problemy, zrozumieć innych. Malarstwo uczy mnie szanować wrażliwość, uczy mnie empatii. Uczy mnie nie bać się odczuwać, nie bać się życia. Osadza mnie w świecie, w każdym dniu. Malując czuję swoją obecność, próbuję zaakceptować siebie i mój sposób odczuwania i postrzegania.

Wernisaż 11.02.2024, 19.00
Stacja Praga, Zaokopowa 5
Wystawa czynna od 10.02 do 22.02, godz. 16.00-20.00
fb: strona wydarzenia>>